چانه بازار تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

چانه: بازار تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری داستان «پدر» تلنگری جهت مخاطب است

یکی از شاخصه های مثبت سریال «پدر» که این شبها روی آنتن شبکه دو هست، روابط گرم و صمیمانه و محترمانه بین اعضای خانواده حاج علی تهرانی است و احترامی است که جوانهای

داستان «پدر» تلنگری جهت مخاطب است

داستان «پدر» تلنگری جهت مخاطب است

عبارات مهم : سریال

یکی از شاخصه های مثبت سریال «پدر» که این شبها روی آنتن شبکه دو هست، روابط گرم و صمیمانه و محترمانه بین اعضای خانواده حاج علی تهرانی است و احترامی است که جوانهای خانواده نسبت به بزرگترهای خود دارند که می تواند الگوی مناسبی جهت بعضی خانواده ها در جامعه امروزی باشد.

کاوه خداشناس بازیگر سریال هایی چون: برادر، عملیات ۱۲۵، زحمت پنهان و پول کثیف در این سریال نقش محسن داماد خانواده تهرانی را ایفا می کند که یکی دو قسمتی است ماهیت این کاراکتر تا حدودی جهت مخاطبان سریال مشخص شده است هست. خداشناس که در کنار بازی در سریال ها و فیلم ها به عنوان کارگردان هم پشت دوربین حضور داشته و دو تله فیلم ساخته، در گفت و گو با بانی فیلم در این باره مطالبی را بیان کرد که در ادامه می خوانید:

 همچنان درگیر بازی در سریال «پدر» هستید و یا مشغول بازی در کار دیگری شده است اید؟

داستان «پدر» تلنگری جهت مخاطب است

– بله روزهای نهایی تصویربرداری سریال «پدر» است و جهت یک سریال هم صحبت هایی کرده ام و احتمالا شهریور سر فیلمبرداری آن کار خواهم رفت. البته نمی توانم فعلا راجع به آن کار صحبتی کنم.

 گویا درگیر ساخت یک فیلم هم بودید؟

– بله فیلم دومم که فروردین ساختم در مرحله نهایی صداگذاری و اصلاح رنگ است و تا آخر مرداد تحویل سفارش دهنده کار می دهم.

یکی از شاخصه های مثبت سریال «پدر» که این شبها روی آنتن شبکه دو هست، روابط گرم و صمیمانه و محترمانه بین اعضای خانواده حاج علی تهرانی است و احترامی است که جوانهای

 راجع به این فیلم هم توضیح می دهید؟

– تله فیلمی با نام «پرواز هشتم» و به سفارش یک شرکت هواپیمایی است که قرار است از یکی از شبکه های تلویزیونی پخش شود. البته فیلم قبلی من از شبکه سه پخش شد. شاید این کار هم از شبکه سه پخش شود. ولی از وقت پخش آن بی اطلاعم.

 با این حساب خیلی جدی وارد پروسه کارگردانی شده است اید و به موازات بازیگری در حال فعالیت در این زمینه هم هستید؟

– هر لحظه فیلمسازی را دوست داشتم، ولی چون درگیر بازیگری شده است بودم، کمی به تعویق افتاد. ضمن اینکه شرایط به گونه ای مهیا شد که خود سفارش دهنده ها سراغ من آمدند و قسمت این بود. اتفاقا لذت این کار جهت من از بازیگری کمتر نیست.

داستان «پدر» تلنگری جهت مخاطب است

 از زمانی که کارگردانی را هم تجربه کرده اید، در روند بازیگری تان هم تاثیری داشته است؟

– به هر حال بی تاثیر نیست. البته من با کارگردانی بیگانه نبودم و پیش از این فیلم کوتاه ساختم. ولی هر چقدر که در این حرفه جلوتر می روی، به دانشت اضافه می شود و به رشد بازیگر هم خیلی کمک می کند.

یکی از شاخصه های مثبت سریال «پدر» که این شبها روی آنتن شبکه دو هست، روابط گرم و صمیمانه و محترمانه بین اعضای خانواده حاج علی تهرانی است و احترامی است که جوانهای

 خب کمی هم راجع به نقش محسن و سریال «پدر» صحبت کنیم که مخاطب در این یکی دو قسمت اخیر متوجه ماهیت این شخصیت شد.

– به نظر من یک سری شخصیت ها در این سریال در این ۱۵ قسمت اول نطفه ارزش گذاشته شد که در ۱۵ قسمت دوم از آنها استفاده داستانی می شود. مثل ناصر که آقای فروتن بازی می کند، محسن که من بازی می کنم و شخصیت های دیگر. تا اینجا هم مخاطب شمایل کلی از شخصیت محسن را در سریال دید و با او اشنا شد. ولی از اینجا به بعد قرار است لایه های بیشتری از شخصیت این کاراکتر را در داستان ببیند که می تواند از جذابیت های قسمت های دیگر سریال باشد.

 به نظر می رسد که محسن کاراکتر متفاوت تری از شخصیت هایی داشته که تا به امروز در سریال ها بازی کرده اید؟

داستان «پدر» تلنگری جهت مخاطب است

– بله موافقم. محسن شخصیت متفاوتی نسبت به بعضی کاراکترهایی که بازی کرده ام، دارد. شاید با کاراکترهایی که تا به امروز بازی کرده ام و جهت مردم تعریف شده است هست، کمی فاصله داشته باشد.

 و از همکاری با این گروه و فضای کار در سریال «پدر» بگویید.

– من که تاکنون با این گروه افتخار همکاری نداشتم. ولی بدون اینکه بخواهم اغراق کنم، خیلی کار درجه یکی بود. بهرنگ توفیقی که خیلی رفیق خوب و همراه و کار بلدی است و به نظرم با آرامش کار را پیش می برد. حامد عنقا هم بسیار دوست صمیمی است و همه این ها باعث شده است که سریال «پدر» کار بسیار خوب و دوست داشتنی باشد. همچنین بازیگرانی که در این سریال حضور داشتند و فضای بسیار صمیمی در پشت صحنه کار داشتیم.

 البته فکر می کنم شما زیاد با مهدی سلطانی و سینا مهراد بازی دارید؟

– نه با زن زنگنه و آقای امکانیان و آقای فروتن هم در ارتباط هستیم. به هر حال کلاهبردارها در این داستان با هم به گونه ای در ارتباط هستند. به نظرم در مجموع خیلی کار خوبی بود و دوست داشتم. فکر می کنم مردم هم کار را دوست دارند و با علاقه دنبال می کنند.

 با توجه به اینکه قرار بود این سریال در ماه رمضان که کارهای مناسبتی زیاد دیده می شوند، پخش شود ولی به وقت دیگری موکول شد. فکر می کنید تا چه حد توانسته در جلب نظر مخاطب موفق باشد؟ گرچه سریال های مناسبتی امسال نتوانستند در جذب مخاطب موفق عمل کنند!

– بله یک کنداکتور به درد بخور جهت تلویزیون داشتیم که آن هم از دست رفت.

بله ضمن اینکه معمولا مردم هر ایرادی که در یک کار وجود داشته باشد، به بازیگران انتقال یافته می کنند. از این رو چه بازخوردی از مخاطبان این سریال گرفتید و چه نقدی به کار داشتند؟

– به نظرم این سریال یک تلنگر خیلی مهم جهت مخاطب بود. اتفاقی که جهت سریال «آنام» هم افتاد. ولی من اعتقاد دارم که اگر قصه را جهت مردم درست تعریف کنیم و داستان فراز و فرود داشته باشد و جهت مردم جالب باشد، در هر زمانی که کار پخش شود، مورد توجه قرار می گیرد و مخاطبان خود را پیدا می کند. بنابراین شیوه روایت داستان و جذابی هایی که در قصه و کاراکترها در یک سریال وجود دارد، در جذب مخاطب تعیین کننده هست. من فکر می کنم این سریال هم دیده شده است و مردم کار را دوست دارند. در مورد نظرات و نقدهای مردم هم باید عرض کنم که هر کسی به زعم خودش نظری راجع به این کار و یا هر کار دیگری دارد که قابل احترام است.

هم از سریال تعریف می کنند و هم نقد می کنند. ولی در مجموعه من فکر می کنم توانسته مورد توجه قرار بگیرد و دیده شود و از داستان این سریال می توان به نکات جامعه شناسی بسیاری رسید. یعنی جدا از نقدهای مردم، می توان گفت که باید یک سری کارشناس این سریال را بررسی کنند که چطور یک سری شخصیت ها در این سریال می تواند تا این حد جهت مردم جالب و دوست داشتنی باشد. به نظرم باید بررسی کرد که آیا مردم با بعضی کاراکترها در یک سریال تا این حد ارتباط برقرار کرده و دوستشان دارند و چنین شخصیت هایی چطور تا این حد با مردم سمپات می شوند.

 خب به هر حال مردم قصه گویی را دوست دارند و اگر در فیلمنامه شخصیت ها به خوبی پرورش داده شود، قطعا مورد توجه مخاطب قرار می گیرد. به خصوص ارتباطی که بین اعضای خانواده تهرانی است و بسیار هم الگوی مناسبی می تواند جهت جامعه باشد.

– به قول یکی از دوستان نقش مرد در این سریال خیلی پررنگ است و یا کاراکتری مثل حامد که بسیار کاراکتر شسته رفته ای دارد و صاحب یک سری رفتارهای متعارف و متواضع هست، اینگونه از طرف مردم مورد استقبال قرار می گیرد و یا خود حاج علی که بسیار بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته هست. اینها مباحثی است که باید به وسیله کارشناسان و جامعه شناسان تحلیل شود.

شما بعد از سریال «برادر» و البته «رنج پنهان» چندان حضور پررنگی در تلویزیون نداشتید. تا چه حد شما هم مانند همکارانتان از شرایط کار در تلویزیون گله مند هستید و با مسائلی از این دست در کار مواجه شدید؟

– من خیلی درگیر این قضایا نیستم و از چیزهایی که دیگران می گویند بی خبرم. بالاخره باید دید کسانی که در این باره چنین نظراتی دارند، چگونه و از کجا وارد این عرصه شده است اند و این ره صد ساله را چطور آمده اند! من قصه خودم را دارم. درس این رشته را خوانده ام و بیست سال است که در این حرفه فعالیت می کنم. بنابراین هر کسی از دریچه نگاه خودش به این ماجرا نگاه می کند. من که تاکنون با این ماجراها مواجه نشده ام و نمی توانم در این باره صحبت کنم.

 در سینما چطور؟ فکر می کندی چنین مسائلی چقدر در حضور یک بازیگر موثر هست. با توجه به اینکه در این زمینه هم کم کار هستید؟

– من مدتهاست که در سینما کار نکرده ام و بنابراین از این زد و بندها بی اطلاعم.

پیشنهاد نداشتید یا خودتان کار نکردید؟

– پیشنهاد نداشتم و شرایطش مهیا نبوده هست. به عنوان مثال سر یک سریال بودم و نمی توانستم در آن فیلم هم حضور داشته باشم. ولی از پایه و اساس اینکه رابطه نقش مهمی در کار ما دارد را که نمی توان نادیده گرفت.

 اتفاقا یکی از بازیگرانی که در سریال های بسیاری حضور داشته اعتقاد بود که دسته بندی بازیگران سینما و تلویزیون هم به شرایط بد این حرفه دامن زده و کارگردانان به بازیگرانی که سریال بازی می کنند، پیشنهاد سینمایی نمی دهند! نظر شما در این باره چیست؟

– به هر حال در این حرفه هم قصه عرضه و تقاضا نقش دارد و هم پرسشها اقتصادی. البته در همه جای دنیا و در هر حرفه ای این پرسشها وجود دارد. ولی از این تفکیک سینما و تلویزیون هم می توان خیلی ناراحت نبود. اصلا ایرادی ندارد. می توان در یک سریال خیلی خوب بازی کرد و درخشید. در سینما هم به هر حال یک سری کارهای بد وجود دارد و از این نظر من خیلی با مشکلی مواجه نیستم و اهمیت چندانی ندارد. بازیگر باید نقشی که به وی سپرده شده است را به عالی ترین شکل بازی کند. سینما و تلویزیونی بودنش فرقی نمی کند. به هر حال بازیگر در برابر دوربین سینما یا تلویزیون و یا صحنه تئاتر در حال خلق یک کار هنری است.

 گویا این آخرهای هم تئاتر کار نکرده اید؟

– پاییز سال گذشته اجرا داشتم، ولی درگیر بازی در سریال شدم و فرصتی جهت تئاتر نبود. فعلا هم که درگیر بازی در این سریال هستم. به هر حال خیلی خوشحالم که ثمره همکاری یک گروه در سریال «پدر» دیده شد و این توجه به تلویزیون به نظرم مورد نیاز بود.

 می توان گفت که مردم به دنبال دیدن یک اثر خوب هستند و اگر سریال هایی از این دست ساخته شود، ترجیح می دهند که به جای دیدن ماهواره، تلویزیون تماشا کنند؟

– بله ولی به هر حال به حوزه مدیریتی هم برمی گردد که سریال ها را دست آدم هایی بدهند که امتحان بعد داده اند و به قول معروف کار را به دست کاردان بدهند تا شاهد چنین اتفاقات خوبی باشیم. امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و اتفاقات بهتری هم جهت مردم خوبمان بیفتد.

بانی فیلم

واژه های کلیدی: سریال | سینما | مخاطب | داستان | داستان | سینمایی | تلویزیون | تلویزیون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs